Hakkımızda

Diriker Varlık Yönetim A.Ş. BDDK’nın 05.03.2021 tarih ve 9446 sayılı kararı ile 06.08.2021 tarihinde Anonim Şirket olarak kuruluşu ve İstanbul Ticaret Odası’na tescili yapılmıştır. Şirket, bankacılık kanunu ve varlık yönetim şirketlerinin kuruluş ve faaliyet esasları hakkında yönetmelik çerçevesinde BDDK’nın 09.09.2021 tarih ve 9776 sayılı kurul kararı ile BDDK’dan faaliyet izni kararı almış ve 15.09.2021 tarihinde faaliyetine başlamıştır.

Şirketimizin faaliyetleri Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından 5411 sayılı Bankacılık Kanunu ve Varlık Yönetim Şirketlerinin Kuruluş ve Faaliyet Esasları Hakkında Yönetmelik çerçevesinde düzenlenmekte ve denetlenmektedir.

Diriker Varlık Yönetim A.Ş. kurumsal ve bağımsız varlık yönetim şirketidir. Bankalar ile diğer mali ve finansal kurumların alacaklarının ve diğer varlıklarının satın alınması, borçlulardan tahsil edilmesi ve yeniden yapılandırılması, teminatların nakde çevrilmesi yönünde faaliyet göstermektedir. Ayrıca kredi yapılandırmasına ihtiyaç duyan firmalara veya yasal takip süreci başlatılmış borçlu firmaların, bankalar ile diğer mali ve finansal kurumlar ile ilişkilerini yönetmektedir. Firmaların ve bankaların mutabık kaldığı çözümler üretmeyi amaç edinmiş, iş ortaklarının faaliyet konularına odaklanmalarını sağlayacak mental ve finansal koşullara ulaşmalarına destek olmakta ve borçların yeniden yapılandırılması konusunda danışmanlık ve aracılık hizmeti vermektedir.


Doğru planlama için şimdi iletişime geçin.